Prohlášení o přístupnosti

Oficiální internetové stránky obce Chotěšice umístěné na adrese www.chotesice.cz jsou v souladu s vyhláškou č. 64/2008 Sb., o formě uveřejňování informací souvisejících s výkonem veřejné správy prostřednictvím webových stránek pro osoby se zdravotním postižením (vyhláška o přístupnosti), a splňuje všechna pravidla uveřejněná v příloze této vyhlášky.

Při tvorbě a správě těchto stránek byla a je zohledněna přístupnost a bezbariérovost webu tak, aby splňovaly všechny zásady přístupnosti podle metodik Blind Friendly Web (projekt Sjednocené organizace slabozrakých a nevidomých), WCAG 1.0 a Pravidel tvorby přístupného webu připravené pro účely novely Zákona č. 365/2000 Sb., o informačních systémech veřejné správy.

Web je vytvořen podle specifikace HTML5 a dodržuje syntaktickou a sémantickou správnost. Obsah je kompletně oddělen od stylu pomocí CSS 3, díky tomu je možné web prezentovat na dalších výstupních zařízeních. Velikost písma je definovaná v relativních jednotkách, takže písmo se dá zvětšovat i zmenšovat pomocí nastavení prohlížeče.

Při tisku stránek je na výstupní zařízení automaticky poslaná verze bez grafiky.
Informace jsou i nadále rozlišovány zvýrazněnými nadpisy a zarovnávány do odstavců.

Každý titulek je označen značkami od stupnice H1 až H5, každý odstavec používá značky P, barvy pozadí a písma jsou nasteveny na maximální jas a kontrast, každý obrázkový prvek má svůj alternativní popisek.

Doporučená rozšíření prohlížeče

Ve formátu PDF nabízíme některé studie a doplňující informace, které jsou příliš rozsáhlé a je vhodné jejich stažení. Pro zobrazení těchto dokumentů je třeba mít nainstalovaný prohlížeč Adobe Reader, který je zdarma ke stažení na stránkách společnosti Adobe Systems, Inc..

Kontakt na správce webu

Vaše dotazy, postřehy nebo informace o problémech se zobrazováním těchto stránek zasílejte na adresu webmastera info@ondrejnovotny.cz.